Netradiční šipky

U těchto strojů byla snaha o vysokou rychlost a je to na nich hezky vidět. Bohužel je k dispozici jen jedna fotka nejslavnějšího zástupce této kategorie, který hned při prvním testu dosáhl magické hranice 20 metrů.

V době objevu asymetrických strojů už nebyl k dispozici fotoaparát, proto zde není ani jeden zástupce asimetrických šipkovitých strojů. Jen pro zajímavost podotkněme, že jde o absolutně nejdelší vlaštovky, protože staví přes úhlopříčku papíru.

Hodnocení samozřemě patří malé 20 metrové šipce. Hodnotit celou kategorii nelze, protože nejde o stroje stejných letových vlastností.

Stavba * * * * *
Kvalita letu * * * * *
Odolnost * * * * *
Dolet 20m*
Dráha letu


Best Nejzábavnější vlaštovka, která se dočkala díky zájmu zůčastněných při testování hned na místě 16 kopií. Jeví se jako obzvášť vhodná na házení po spolužácích ve třídě ale i venku. Doletem se sice smrkové šišce vyrovná, ale nehrozí s ní žádné větší zranění. Návod na stavbu se tu možná také někdy objeví.

Ctvereckova Malá šipka se šikmými křídlym šikmými bočními stabilizatory a malinkým ocasem.

Zakladni Opět malá šipka. Tentokrát v rovném provedení.

Zakladni Varianta na téma stíhací bombardér - přiostřená křídla.

Zakladni Varianta supermigu s přiostřenými křidly.

Zakladni Přiostření křídel se nečekaně dočkal i plachtivý dvoumotorák.

Zoubek Stroj, o němž jsem se dozvěděl při své cestě do USA od jednoho rodileho američana. Stroj se vyznačuje velice originálním zoubkem, který celý stroj jistí a drží pohromadě. To je neduh mnoha jiných strojů, které se při letu rozevírají. Dlouho jsem váhal, zda dát zoubek sem či do plachťáků, protože sice vypadá jako šipka, ale chová se trochu jako plachťák. Každopádně letové parametry stroje jsou NAPROSTO VYNIKAJÍCÍ.

Zoubek Zde je malinko vidět onen výše zmiňovaný zoubek.

Závěrečná specialitka v podobě zcela vyostřeného SB.